ATIDOS (mindfulness arba dėmesingo įsisąmoninimo) 8 SAVAIČIŲ MOKYMŲ PROGRAMA

ATIDA image
Renkama nauja ATIDA (dėmesingu įsisąmoninimu arba mindfulness) pagrįstos streso mažininimo ir šiuolaikinės kognityvinės-elgesio terapijos principais paremtų 8 sav. mokymų grupė.

Trukmė:
Kassavaitiniai susitikimai vyks 1x/savaitę pasirinktos dienos vakarais (~2,5val.), užsiėmimai vyks grupėje nuotoliniu būdu per Zoom platformą; dalyvių skaičius ribotas (iki 10 žmonių). Kitos grupės laikas ir datos derinamos.

KAM SKIRTA PROGRAMA:
Ši programa skirta psichologinio lankstumo ir atsparumo didinimui, nerimo ir streso valdymui, įtampos mažinimui, profesinio perdegimo ir depresijos prevencijai, darbo kokybės gerinimui, kūrybingumo ugdymui, gyvenimo kokybei gerinti bei vidinei ramybei atstatyti. Tai struktūrizuota programa suteikianti žinias ir įgūdžius, reikalingus ATIDOS praktikavimui, siekiant palengvinti fizinę ir emocinę būklę.

Ši programa parengta pagal tradicinę Masačusetso Universiteto Medicinos mokyklos (Dr. Jon Kabat-Zinn, JAV) MBSR (Mindfulness-based Stress Reduction) ir naujesnes Oksfordo Universiteto (Prof. Mark Williams, D.Britanija) MBCT (Mindfulness-based Cognitive Therapy) bei Maastrichto Universiteto (Olandija) moksliškai pagrįstas mindfulness (atidos) programas.
Susitikimų metu kartu atliksime atidos (mindfulness/dėmesingo įsisąmoninimo) praktikas, gausime teorinių žinių ir saugioje bei konfidencialioje grupės aplinkoje dalinsimės savo patirtimis ir įžvalgomis.

Užsiėmimus ves dr. Ramūnas Janavičius, gydytojas, medicinos mokslų daktaras, trumpos psichoterapijos konsultantas, LSMU Įsisąmoninimu (atida) grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos programos specialistas (sertifikato Nr. PK22623).
"Atida (mindfulness) ir sąmoningumo meditacija susidomėjau vedinas sveiko skepticizmo ir mokslinio smalsumo. Savo paties nuostabai, atradau moksliškai pagrįstą metodiką, besiremiančią tūkstantmetinėmis kontempliacinių rytų praktikų tradicijomis, tačiau pritaikytą sekuliariam vakarietiškam kontekstui, ir įtikinamą, randomizuotomis klinikinėmis studijomis bei meta-analizėmis įrodytą veiksmingumą; taip pat pats pajutęs naudą ir matydamas teigiamą poveikį savo klientams. Technikų mokytis pradėjau nuo jų ištakų - Vipassanos meditacijos 10d. atskirtyje Indijoje ir tęsiau podiplominėse universitetinėse Įsisąmoninimu (atida) grįstos kognityvinės ir elgesio terapijos (KET) studijose Lietuvoje ir atidą/mindfulness integruojančių naujos kartos KET krypčių (Priėmimo ir įsipareigojimo terapija, ACT; Dialektinė elgesio terapija, DBT) kursuose užsienyje ".

MOKYMŲ KAINA:
Viso kurso kaina (8 vakariniai užsiėmimai po 2,5 val. + įvadinė individuali konsultacija online) – bus skelbiama vėliau.
Mokymo dalyviai gauna išsamią mokymų medžiagą (konspektai ir praktikų/meditacijų garso įrašai, skirti savarankiškam praktikavimui tarp sesijų), išduodami mokymų baigimo pažymėjimai.

REGISTRACIJA:
Kviečiame registruotis užpildžius šią FORMĄ arba el. paštu: perdegimas@gmail.com ; dalyvių vietų skaičius ribotas. Kitos grupės laikas bus paskelbtas vėliau, atsižvelgus į pageidavimus.
Po registracijos susisieksime dėl individualios konsultacijos laiko (konsultacijos trukmė iki 30 min.)

APIE ATIDĄ 
ATIDA (mindfulness, sąmoningas dėmesingumas, dėmesingas įsisąmoninimas) – tai yra lavinamų psichologinių įgūdžių visuma, ugdančių dėmesio lankstumą, atvirumą, smalsumą ir geranoriškumą sau bei aplinkai. Tai yra gebėjimas sąmoningai patirti ir priimti dabarties akimirką, be išankstinių nusistatymų ar vertinimų. Moksliniai tyrimai rodo, kad atida yra esminis kokybiško gyvenimo ir psichologinės darnos komponentas.

"Minfulness (atida) – tai gebėjimas būti sąmoningu savo gyvenime. Tai galimybė pamatyti ir pajausti kiekvieną gyvenimo akimirką ir jos išskirtinumą. Tai jausmas, kad esi daugiau gyvas ir daugiau gyvenantis. Tai galimybė tiesiogiai naudotis savo galingais vidiniais resursais įžvalgoms, transformacijai ir sveikimui…"
                                                                                                                                                                        Jon Kabat-Zinn


Atidos programos (MBCT) yra rekomenduojamos D. Britanijos Nacionalinio sveikatos ir priežiūros kompetencijos instituto (National Institute for Health and Care Excellence, NICE) ir yra tokios pat efektyvios kaip ir medikamentinis gydymas antidepresantais depresijos prevencijai. Atidos programos veiksmingos sveikiems ir psichologinių sunkumų patiriantiems asmenims.
Patyrimu grįsti atidos mokymų programos taikomos psichologijoje, psichoterapijoje ir medicinoje, jų efektyvumas patvirtintas daugybe mokslinių tyrimų (žr. nuorodas).
“Mindfulness” metodika buvo sukurta Masačusetso universiteto profesoriaus dr. Jon Kabat-Zinn 1979 metais, pagal senąsias meditacines dėmesingumo lavinimo praktikas. Ji yra plačiai taikoma ne tik psichoterapijoje ir medicinoje, bet ir verslo pasaulyje (pvz., Apple, Google, Facebook, Ebay, Procter & Gamble, Nike, Ford, Toyota ir kt. korporacijose).

KUO NAUDINGAS ŠIS KURSAS:
Įrodyta, kad ATIDOS lavinimo įgūdžiai padeda:
  • Sąmoningiau ir kryptingiau valdyti dėmesį
  • Geriau susikaupti ir būti dabartyje
  • Didinti psichologinį lankstumą ir atsparumą
  • Efektyviau tvarkytis su stresu, nerimu ir kitais gyvenimo iššūkiais
  • Mažinti fizinę ir emocinę įtampą
  • Įgauti daugiau emocinės pusiausvyros ir balanso
  • Didinti savivoką ir savęs supratimą,
  • Kritiškiau žvelgti į savo vertinimus bei betarpiškiau patirti aplinką.
  • Lavinti kūrybingumą
  • Patirti daugiau ramybės ir stabilumo
  • Lavintį išmintį, atpažįstant savo automatines reakcijas
  • Ugdyti smalsumą, geranoriškumą, atvirą protą, priėmimą ir atjautą
  • Gerinti santykius, bendravimą ir bendradarbiavimą su kitais
  • Gerinti darbo kokybę ir darbingumą
  • Efektyviau naudoti savo protinius, emocinius ir fizinius resursus
  • Didinti gebėjimą priimti naudingus sprendimus
  • Gerinti gyvenimo kokybę ir gauti daugiau pasitenkinimo iš gyvenimo.

KAM ŠI PROGRAMA NEREKOMENDUOJAMA?
Užsiėmimai nerekomenduojami asmenims, turintiems psichozinių sutrikimų, šiuo metu išgyvenantiems sunkios depresijos epizodą arba ką tik patyrusiems sunkią krizę ar netektį. Įvadinės individualios konsultacijos metu paaiškėjus, kad šie užsiėmimai netinka, bus patarti kiti galimi problemų sprendimo būdai ar rekomenduota individuali konsultacija.

KUO IŠSKIRTINIS ŠIS KURSAS:
Programoje ypač akcentuojamas praktinis atidos taikymo ir integracijos kasdienybėje aspektas, adaptuotos namų praktikos užima tik po 10-20 min., ką lengva integruoti į užimtą dienotvarkę. Programa puikiai suderina patyriminę ir edukacinę dalis - po patyriminių praktikų ir jų aptarimo pateikiama teorinė mini-paskaita, padedanti geriau suprasti praktikų esmę; dalyviai gauna visą paskaitų medžiagą. Naudojamos formalios atidos meditacinės technikos yra itin išgrynintos, praktiškos, aiškios ir moksliškai pagrįstos (be jokio religinio turinio). Atida (mindfulness) - tai nėra tik meditacijos, todėl didelis dėmesys skiriamas atidos principų integracijai kasdieniniame gyvenime.
Kurso programa parengta taip, kad nuolat skubančiame pasaulyje žmogus įgautų patirties ir įgūdžių, kaip galima geriau tvarkytis su gyvenimo iššūkiais, vidinėmis kliūtimis, nuraminti emocijas, kaip net sunkiose situacijose būtų galima stabtelti ir priimti naudingus sprendimus, o sudėtingus gyvenimo pokyčius ar potyrius – su atjauta ir meile sau. Tai gali padėti emociškai geriau jaustis ir išsaugoti psichologinę sveikatą ypatingai šiuo metu, kai susiduriam su dideliais pandemijos situacijos sukeltais iššūkiais.

NUORODOS:
  • Atidos (mindfulness) programų veiksmingumas (meta-analizė) PMID: 23796855
  • Atidos (mindfulness) programų veiksmingumas sveikatos priežiūros darbuotojams PMID: 32989406
  • Atidos (mindfulness) programų veiksmingumas sveikiems suaugusiems (meta-analizė) PMID: 25818837
  • Atidos (mindfulness) programų veiksmingumas krūties vėžiu sergančioms pacientėms (meta-analizė) PMID: 25820148